Skip to main content

W zależności jaki charakter ma event, jaki planujemy wybrać lepiej salę bankietową lub też postawić na sale konferencyjne. O ile sala bankietowa coraz częściej ma uniwersalny charakter i może pełnić funkcję profesjonalnej sali konferencyjnej w nieszablonowym wydaniu, to przeciwnie uczynić salę bankietową z przestrzeni konferencyjnych jest zdecydowanie trudniej.

Zobacz również: Jak zaplanować wernisaż w Warszawie?

Jakie są różnice między salą konferencyjną a salą bankietową?

Różnice pomiędzy salą bankietową, a konferencyjną są znaczące. Przede wszystkim przeznaczenie sali konferencyjnej jest czysto biurowe, edukacyjne. Sale konferencyjne w Warszawie dysponują wyposażeniem audiowizualnym do projekcji, stosowne nagłośnienie i oświetlenie zapewniające wielogodzinne prelekcje, wykłady, panele dyskusyjne itp. Sala bankietowa w Warszawie ma znacznie szersze przeznaczenie w które wpisują się również eventy o charakterze szkoleniowym i konferencyjnym.

Sala bankietowa również powinna posiadać dobre nagłośnienie, klimatyzację i powierzchnię z przestrzenią główną wydzielona dla prowadzącego. Wystrój sali bankietowej może być bogatszy i bardziej zróżnicowany, może zawierać dekoracje, okazjonalne ozdoby, sala bankietowa może być urządzona w określonym stylu np. retro, loft, glamour itd.

Jakie wydarzenia najlepiej nadają się do organizacji w sali konferencyjnej, a które bardziej pasują do sali bankietowej?

W salach konferencyjnych najczęściej odbywają się konferencje biznesowe, naukowe, szkolenia dla firm, prelekcje, wykłady naukowe, egzaminy itd. Wynajem sali konferencyjnej Warszawa posiada dużo możliwości, np. włączenie w przestrzeń serwisu kawowego czy cateringu. Bardzo ważnym elementem sali konferencyjnej jest wyposażenie w układ stołów, krzeseł, jak również umożliwienie korzystania ze sprzętu komputerowego nie tylko przez prowadzących ale wszystkich uczestników konferencji. Standardem są projekty audiowizualne, jak też zestawy słuchawkowe, dostęp do bezpłatnego wi-fi.

Jeśli chodzi o sale bankietowe to w tego typu przestrzeniach odbywać się mogą imprezy okolicznościowe począwszy od wystawnych obiadów, przez bale karnawałowe, jubileuszowe przyjęcie biznesowe itd. Jak sama nazwa wskazuje sala bankietowa jest najlepszym miejscem na ankiet, event z udziałem cateringu, oprawy muzycznej, programem artystycznym itp. Nie ma regułu co do ukladu sali, bowiem w sali bankietowej odbywać się mogą wystawy, spotkania ze znanymi osobami, jak też organizacja urodzin Warszawa, wieczory kawalerskie, imprezy okolicznościowe, którym towarzyszy szwedzki stół, jak też układ stolikowy.

Nietypowe przestrzenie

Oprócz unikalnego designu, wystroju i wyposażenia dostępne na rynku są przestrzenie o nietuzinkowym charakterze, które świetnie sprawdzą się zarówno jako sala konferencyjna, jak i sala bankietowa. Coraz modniejsza sala typu loft, która świetnie nadają się na adaptację pod eventy firmowe w Warszawie, ale nie tylko. Pozwalają na bardzo zróżnicowana aranżację. Surowość przestrzeni nie wyklucza odpowiedniego wyposażenia w standardowy sprzęt audiowizualny, oświetlenie, nagłośnienie itp. oraz parking dla gości tuż obok.

Leave a Reply