O nas

Pamiętająca pierwszą wojnę światową kamienica przy Przestrzenie Bruna to wymarzone miejsce na event w praskim, a zarazem w nowoczesnym stylu.

Dowiedz się więcej

HISTORIA LUDZI I MIEJSCA

Trudno znaleźć miejsce w Warszawie, które lepiej niż Praga pokaże, jak szybko zmienia się oblicze naszego miasta. Druga linia metra, rewitalizowane kamienice i lofty biurowe, koegzystują z unikalną praską tożsamością i jej uliczną kulturą. Z jednej strony Campus Google, z drugiej muzyka Grzesiuka i bar z pyzami i flakami. Zbudowana jeszcze w trakcie trwania pierwszej wojny światowej Przestrzenie Bruna to miejsce, które w takim właśnie praskim stylu łączy przeszłość z nowoczesnością. Do niedawna, oferowała swoje lokale wyłącznie najemcom biurowym. Teraz jednak, wraz z odremontowanie zabytkowej hali, Przestrzenie Bruna otworzyła się na wynajem przestrzeni pod imprezy, szkolenia, konferencje i wydarzenia kulturalne. Goła cegła połączona z betonem nadaje jej charakterystyczny wygląd, będący gratką dla każdego miłośnika industrialnego stylu.

TU I TERAZ

Począwszy od początku 2002, Przestrzenie Bruna wróciła do rodziny Brunów a budynek został poddany gruntownej rewitalizacji.  „Odnowiliśmy kamienicę, która była prawdziwą ruderą. Mamy teraz 2.000 m kw. biur do wynajęcia, z czego 95 proc. już jest wynajęte. Lofty i biura z „klimatem” cieszą się powodzeniem. Nieopodal, tam gdzie były hale i składowano żelazo, oddajemy kolejny obiekt” mówi Paweł Brun, prezes spółki Krzysztof Brun i Syn. Trwająca 17 lat epopeja remontowa kamienicy, właśnie dobiega końca a jej zwieńczeniem jest oddanie w użytek, spalonej prawie 50 lat temu hali. Dzisiaj, to przestrzeń biurowa o najwyższym standardzie. Między kamienicą a halą rozciąga się niewielki brukowany dziedziniec z kominkiem i grillem. Oświetlenie z poziomu ziemi, ścian umożliwiające gre światłem, uwypukla niezwykłą urodę elewacji obu budynków, szczególnie jej ceglane i żelazne części.

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Gdy równo dekadę temu zdecydowaliśmy się rozpocząć odbudowę zabytkowej hali, zniszczonej 50 lat temu pożarem, przyświecała nam idea by stworzyć jedyny w swoim rodzaju punkt na mapie Warszawy. Dzisiaj możemy stwierdzić, że daliśmy naszemu miastu nowe miejsce z wysokim standardem wykończenia i o niepowtarzalnym loftowym klimacie. Na każdym kroku staraliśmy się podkreślić wyjątkowość Przestrzenie Bruna, nawiązując do tradycji i funkcji pełnionych przez budynek sto lat temu. Zachowaliśmy autentyczne rury, słupy, fabryczne oświetlenie, piec i wiele innych zabytkowych przedmiotów z epoki, często znalezionych w trakcie odbudowy na samej hali.