Industrialne Sale Weselne - Jak zorganizować nowoczesne i tanie wesele?

Industrialne sale weselne są idealne, ponieważ ich wnętrza oferują tyle przestrzeni i swobody, że można je łatwo przekształcić w idylliczne miejsce ceremonii, tak, aby całkowicie odzwierciedlić osobowość Nowożeńców. Choć obecnie sale weselne na wynajem w Polsce to spore możliwości wyboru, a pomysły na ślub i wesele są przeróżne, ale zwykle głównym celem organizacji takich uroczystości jest sprawienie, by „działa się prawdziwa magia” i aby zachwycić gości wyczuciem stylu i luzem, wyrafinowaniem, ale i normalnością i swobodą zachowania. 

Industrialne sale weselne stają się obecnie jednymi z najpopularniejszych sal na wynajem w Polsce. Nie dziwi ten fakt, wiele nowoczesnych par, aby uzyskać wyjątkowo szykowną estetykę ślubu, w poszukiwaniu inspiracji sięga do Instagrama i Pinteresta, a tam, motyw industrialny jest hitem w tym roku! Odsłonięte ściany z czerwonej cegły, metalowe belki konstrukcyjne, drewniane lub betonowe posadzki w połączeniu z odsłoniętymi żarówkami, nie tylko świetnie wyglądają na zdjęciach, ale zaskakująco łatwo można dodać je do motywu weselnego. Co więcej, industrialne sale weselne w Polsce można dostosować do niemal każdego stylu, pory roku i budżetu, co może uzasadniać, dlaczego minimalistyczne pomysły na ślub i industrialne miejsca na wesele “idą ze sobą” w parze. 

kontakt - przestrzeniebruna

Industrialne sale weselne – co to znaczy?

Pary rozpoczynające swoją przygodę z planowaniem ślubu, zwykle zaczynają przygotowania od znalezienia wymarzonego miejsca na wesele i na ogół szukają unikalnej alternatywy dla tradycyjnych sal bankietowych. Industrialne sale weselne na wynajem to wiele konkurencyjnych ofert, ale co to znaczy, że sala jest industrialna? Industrialna sala weselna to takie wnętrze, które charakteryzuje się surowym, przemysłowym wystrojem i wyposażeniem. W Polsce, industrialne sale weselne zazwyczaj znajdują się w budynkach z tzw. przeszłością przemysłową i są to np.: stare fabryki, magazyny, hale przemysłowe i lofty. 

Te odnowione przestrzenie są zwykle wypełnione prostymi, oryginalnymi detalami i są to np.: odsłonięta, czerwona cegła na ścianach, widoczne belki stropowe, drewniana lub betonowa podłoga. 

Choć można powiedzieć, że industrialne sale weselne są to dość minimalistyczne wnętrza, ale unikalne detale architektoniczne: ceglane łuki, autentyczne słupy i rury, stare, fabryczne oświetlenie, są pełne historycznego uroku i charakteru, których nie można znaleźć w niedawno wybudowanych przestrzeniach eventowych. 

Co więcej, te elementy robią tak duże wrażenie wizualne, że nie ma potrzeby wykorzystania zbyt wielu dodatkowych dekoracji ślubnych, aby je “upiększyć”. Ale możliwości na swobodną aranżację industrialnej sali weselnej wykraczają daleko poza to, co oferuje restauracja lub hotelowa sala weselna. Dodatkowo, wiele industrialnych sal na wynajem posiada wysokie sufity i ogromne okna, które sięgają od podłogi do sufitu, co podczas wesela jest szczególnie urokliwe, bo pozwala na wykorzystanie naturalnego światła.

Ślub i wesele w stylu industrialnym

Ślub i wesele w stylu industrialnym to niecodzienny motyw, który zapewni gościom weselnym wyjątkowe wrażenia. Styl industrialny jest idealny dla stylowych, nowoczesnych par, które chcą pokazać swoją indywidualność i “uwolnić” się od bardziej tradycyjnych miejsc na wesele i archaicznych motywów przewodnich. Nowoczesne wesela w stylu industrialnym są świetne dla tych osób, które chcą wykazać się kreatywnością, bo jeśli chodzi o dekorowanie sali weselnej w stylu industrialnym, wszystko jest dozwolone! Mieszanie zupełnie niepasujących do siebie elementów i dodatków na weselu, aby uzyskać naprawdę zwariowany efekt lub surowa prostota, albo glamour i hollywoodzka, romantyczna sceneria, bo piękno industrialnego wesela to właśnie swoboda wyboru.

Wesela w stylu industrialnym nadają nowe życie zapomnianym przestrzeniom, a fabryki, magazyny i lofty są jak “czyste płótno”, na którym można namalować dowolny obraz od podstaw. Styl industrialny, będący powrotem do rewolucji przemysłowej, łączy niewyrafinowane, kanciaste struktury fabryczne z eleganckim, współczesnym wzornictwem. Rezultat jest zarówno prosty i surowy, jak i niezwykle efektowny. Nic więc dziwnego, że industrialne wesela są wybierane przez tylu Nowożeńców, a pozornie nieatrakcyjne detale, takie jak: zniszczone cegły, goła stal konstrukcyjna, łuszcząca się farba, widoczne stare rury i ascetyczne, cementowe posadzki, wyglądają uderzająco pięknie w połączeniu z czystą bielą, złotem i nowoczesnym wystrojem ślubnym. 

Industrialne sale weselne – zalety

Powiedzenie „dziś już tak nie budują” jest niezaprzeczalne i prawdziwe, jeśli chodzi o przedwojenne budynki w Polsce, które zostały przebudowane na sale eventowe. Stare kamienice, lofty, magazyny i inne budynki przemysłowe to jedne z najlepszych przestrzeni pod względem konstrukcyjnym. Sale weselne industrialne mają zwykle stalowe kolumny i ceglane filary, betonowe lub drewniane podłogi, co oznacza – przestrzeń bez ścian i duży parkiet do tańca. Z tego powodu, na weselu możliwe są różne układy stołów, miejsce do tańca może być zaplanowane na wiele różnych sposobów, a nawet można uzyskać przestrzeń na ustawienie wygodnych kanap i małych stolików. Kreatywność, jeśli chodzi o zaplanowanie takiej przestrzeni jest prawie nieograniczona! Nawet małe wesele i kameralny ślub można z powodzeniem zorganizować w tak dużym miejscu, dzięki przenośnym ścianom działowym i odpowiedniemu oświetleniu.

Wiele industrialnych sal weselnych na wynajem, w dużych miastach w Polsce, znajduje się w  zabytkowych kamienicach w najbardziej rozpoznawalnych, historycznych dzielnica. Ale takie przestrzenie eventowe zwykle posiadają dodatkowe, zewnętrzne place, takie jak np. dziedziniec, który może być wykorzystany na przykład – na kameralną ceremonię ślubu czy małe przyjęcie i bankiet w plenerze. Industrialne sale weselne są na ogół nowocześnie wyposażone i posiadają wysokiej jakości sprzęt: nagłośnienie i projektory, co pozwala na stworzenie eleganckiej i profesjonalnej oprawy wesela. Takie udogodnienie jak projektor, może posłużyć do odtworzenia pokazu slajdów ze specjalnych zdjęć Młodej Pary lub krótkiego filmu podczas przyjęcia weselnego. 

Industrialna sala weselna w Warszawie

Industrialna sala weselna w Warszawie na ul. Białostocka 22, w pamiętającej pierwszą wojnę światową kamienicy – Przestrzenie Bruna, to oczywisty wybór, jeśli chodzi o organizację wesela w stylu industrialnym w stolicy. Trudno znaleźć drugie takie miejsce na wesele w Warszawie na Pradze, które ma równie unikalny charakter vintage i urok retro. 

Industrialna sala weselna w Przestrzenie Bruna w Warszawie słynie z niesamowitej gościnności i loftowego klimatu. Młode Pary mogą cieszyć się ceremonią i zorganizować przyjęcie weselne w pomieszczeniu, które ma ceglane ściany, odsłonięte belki stropowe, autentyczne rury, słupy, fabryczne oświetlenie i piec. W kamienicy Przestrzenie Bruna znajduje się wiele innych oryginalnych, zabytkowych przedmiotów z epoki, często znalezionych w trakcie odbudowy na samej hali, które zachwycą każdego miłośnika industrialnego stylu w stolicy.  

Kamienica Przestrzenie Bruna w Warszawie wróciła do właścicieli w 2002 roku, a budynek został poddany gruntownej rewitalizacji. Rodzina Brunów, właściciele tej nieruchomości, skrupulatnie odnowiła zniszczoną przestrzeń, aby oddać jej pierwotny charakter, a jednocześnie dodać jej nieco wyrafinowania i nowoczesnego klimatu. W miejscu, gdzie były hale i składowano żelazo, powstała przestrzeń eventowa o najwyższym standardzie, czyli loftowe sale na wynajem na: imprezy, szkolenia, konferencje, wydarzenia kulturalne i eventy prywatne, m.in. uroczystości ślubne i weselne. Dodatkowo, pomiędzy kamienicą, a halą, rozciąga się niewielki, brukowany dziedziniec z kominkiem i grillem.

W kamienicy zainstalowane zostało oświetlenie z poziomu ziemi, a takie oświetlenie ścian umożliwia grę światłem i uwypukla niezwykłą urodę elewacji obu budynków, szczególnie ich ceglanych i żelaznych elementów. W budynku znajduje się również klimatyczna szatnia w stylu retro i profesjonalne zaplecze techniczne, a loftowa sala na planie kwadratu o powierzchni 230 m2 może pomieścić nawet 300 osób. Tak przestronną salę można dostosować do wielkości i estetyki niemal każdego wydarzenia w Warszawie. Oferta Przestrzenie Bruna to dwie możliwości wyboru: wynajem sali na wyłączność i organizacja przyjęcia we własnym zakresie, lub usługi – kompleksowa organizacja wesela przez certyfikowanego Wedding Plannera (catering, wystrój, muzyka i obsługa).

Industrialna sala na wynajem – podsumowanie

Industrialna sala weselna to dość nietypowe miejsce na wesele i warto pamiętać, że loftowe przestrzenie są przeciwieństwem all-inclusive. Ale jeśli chodzi o możliwości fotografowania, to takie wnętrza “z charakterem” oferują coś więcej niż pusta, waniliowa ściana. Ten typ przestrzeni, czyli niepowtarzalne detale pełne historycznego uroku, oferuje to, czego nie można znaleźć w niedawno wybudowanych centrach eventowych. 

Otoczenie stali konstrukcyjnej, cegły i betonu świetnie “współpracuje” z aparatem i kamerą podczas ślubu i wesela i powoduje, że można “opowiedzieć” obrazem niesamowitą historię i zrobić wspaniałe zdjęcia ślubne. Uchwyceniu doskonałych kadrów, ulotnych chwil i pierwszych momentów w życiu Nowożeńców w konwencji „tak przyciągają się przeciwieństwa”, wśród tego typu przestrzeni, jest niezwykle proste. Nie ma zatem potrzeby, aby szukać innej lokalizacji do wykonania ślubnej sesji zdjęciowej.

Kontakt

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder