Skip to main content

Planując chrzciny dobrze jest mieć orientację w lokalnych cenach tak zwanego talerzyka. Zupełnie inne ceny są przeciętnymi w Warszawie, a inne w niewielkim miasteczku na Lubelszczyźnie. Dlatego też bazując na internetowych wyliczeniach warto skorygować kwoty o lokalizację. najdroższe ceny obowiązują w dużych miastach, jak też ciekawych lokalizacjach jak pałacyki, modne karczmy, sale bankietowe.

Cena talerzyka na chrzciny

Mimo, iż mówi się potocznie o cenie talerzyka, to wcale nie musi być to ustalony koszt za osobę w lokalu, a jedynie średni koszt za osobę wynikający z całkowitych kosztów podzielonych przez ilość gości. Koszt chrzcin w 2024 roku jak można było się spodziewać jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Organizacja chrzcin w stolicy to największe wyzwanie finansowe. O ile możliwości lokalowych jest bardzo duży wybór, to cen lokalu na chrzciny w Warszawie może sięgać nawet pięciu tysięcy plus koszty cateringu i dodatkowe usługi. Mimo to wynajem sali oraz cateringu na własną rękę może okazać się korzystniejszym cenowo rozwiązaniem niż organizacja chrzcin w restauracji z kompleksową obsługą imprezy. Warto dodać, iż standardem w restauracjach i lokalach jest dodatkowa odpłatność za alkohol oraz tor a to kolejne kilkaset złotych za sam tort.

Impreza okolicznościowa w restauracji może wiązać się z istotnym wydatkiem. Zależnie od miejsca, rodzaju menu, czasu trwania przyjęcia oraz dodatkowych udogodnień, cena talerzyka na chrzciny w 2024 roku może oscylować między 150 zł a nawet 400 zł.

Ile kosztuje talerzyk w restauracji na chrzciny?

Nie każda restauracja posiada własną salę bankietową, chociaż większość oferuje organizację przyjęć okolicznościowych. Zaproszenie najbliższej rodziny na uroczysty obiad do restauracji to jednak coś innego niż huczne chrzciny w lokalu. Wówczas potrzebna jest sala na chrzciny z odpowiednim zapleczem gastronomicznym. Jeśli chodzi o talerzyk w restauracji jego cena uwzględnia wynajem sali i zależy od wybranego menu. Minimalna suma to 150zł  przy skromnym menu w restauracji na peryferiach, po pięćset złotych przy wystawnym przyjęciu w topowej lokalizacji. Odpowiednio szukając można nawet w stolicy znaleźć ciekawe sale w rozsądnej cenie.

Nie każda sala do wynajęcia Warszawa przystosowana jest jak raz do organizacji chrzcin, jednak wiele ofert jest bardzo uniwersalnych. udostępniane są całe obiekty z zapleczem gastronomicznych do wykorzystania, jak też jedynie sala. Porównując ceny wynajmów warto uwzględnić cechy sali, jej wielkość, wyposażenie, otoczenie, możliwości dojazdu i zaparkowania, prywatność, elastyczność wynajmu.

Ile kosztują chrzciny w 2024 roku?

Budżet na chrzciny to nie tylko tzw. talerzyk w lokalu ale również koszty związane z wystrojem kościoła, ofiarą za mszę świętą, akcesoria i ubranko dla dziecka oraz wiele innych drobiazgów, które sumarycznie mogą wynieść i tysiąc złotych. jeśli do tego dodamy koszty związane z zapewnieniem noclegu gościom z daleka może uzbierać się pokaźna suma.

Dość wysokie koszty chrzcin w 2024 roku mogą odstraszać zainteresowanych przed organizacją chrzcin w lokalu. Z pewnością koszty talerzyka rzędu trzystu złotych skłaniają do zaproszenia na chrzciny jedynie najbliższej rodziny. Czy tańszym rozwiązaniem są chrzciny w domu? Patrząc na koszty produktów spożywczych, wynajem stołów, zakup czy pożyczenie zastawy koszty mogą okazać się porównywalne, za to przygotowanie przyjęcia będzie kosztować o wiele więcej pracy, zaangażowania i czasu, których przy wychowywaniu małego dziecka nie zbywa.

Leave a Reply