Skip to main content

Organizacja przyjęcia komunijnego to spory wydatek oraz przedsięwzięcie organizacyjne, logistyczne. Im większa liczba gości, tym trudniej zorganizować przyjęcie w domu, komunia w lokalu to rozwiązanie wygodne, ale i kosztowne. W 2024 roku cena komunii na kilkadziesiąt osób może przekroczyć dziesięć tysięcy złotych i jest zdecydowanie wyższa niż jeszcze w roku ubiegłym. Warto zatem szukać okazji i alternatywnych ofert jak wynajem sali bankietowej i osobno zamówienie cateringu, bądź skromniejszego lokalu na przedmieściach.

Ile kosztuje komunia na 30 osób?

Popularną liczbą gości na komunii jest trzydziestka. Koszty takich rozmiarów przyjęcia to minimalnie pięć tysięcy złotych w mniejszych miastach i poza miastem. Jeśli myślimy o przyjęciu w stolicy czy mieście wojewódzkim musimy mieć świadomość że koszt komunii na 30 osób w 2024 roku może być zdecydowanie wyższy. Oczywiście cena komunii dla 50 osób będzie proporcjonalnie wyższa. Obniżyć koszty można jedynie minimalizować menu i decydując się na znalezienie sali do wynajęcia bez kompleksowej obsługi przyjęcia. 

Szacuje się, że łączny koszt organizacji Pierwszej Komunii w restauracji dla 30 osób w 2024 roku wyniesie około 10 tys. zł, co obejmuje także koszty związane z cateringiem lub zatrudnieniem kucharki.

Ile kosztuje talerzyk na komunii 2024?

Z reguły koszt komunii na 20 osób w 2024 roku przelicza się na osobę wliczając wszystkie wydatki i dzieląc przez liczbę gości. Otrzymamy wówczas cenę za tak zwany talerzyk. Zdarza się również, że restauracje wyceniają przyjęcie określonym zakresie jako iloczyn ceny za talerzyk. Można wówczas liczyć na zniżki dla dzieci, liczonych zwykle jako połowa wyznaczonej sumy. Ile za osobę na komunię 2024 przyjdzie nam zapłacić zależy od tego gdzie komunia jest organizowana oraz ilu daniowe jest menu, czy w cenę wliczony jest tort komunijny, alkohol i inne atrakcje.

Koszt organizacji Pierwszej Komunii w restauracji w 2024 roku jest porównywalny do kosztów związanych z organizacją wesela. Według przeprowadzonej ankiety wśród rodziców i restauratorów, cena za talerzyk wynosi obecnie od 150 do 200 zł, przy czym lokalizacja ma znaczący wpływ na ostateczną cenę. W bardziej renomowanych restauracjach lub lepiej zlokalizowanych miejscach ceny mogą sięgać nawet 300 zł za talerzyk. Warto podkreślić, że cena za talerzyk zazwyczaj nie obejmuje ciast, a także dodatkowych elementów, takich jak tort komunijny. 

Co wlicza się w koszty organizacji komunii na 30 osób?

Podstawowym kosztem komunii jest sala do wynajęcia Warszawa oraz catering, jednak oprócz tych wydatków nie można zapominać o wystroju, opłatach w kościele na ofiarę, na fotografa, kwiaty, jak również na szaty dla dziecka komunijnego, akcesoria religijne. Tym sposobem można wydać o wiele więcej niż przewidzieliśmy w  pierwotnym budżecie. Cena komunii na 30 osób to przedział od kilku do kilkunastu tysięcy złotych i głównie zależy od tego ile chcemy i możemy wydać na komunię.

Ile kosztuje komunia na 20 osób?

Cena komunii na 20 osób nie jest wcale dużo niższa niż przyjęcie na trzydzieści osób, a to za sprawą kosztu stałego jakim jest sala na komunię Warszawa. Tym samym nie trzeba się ograniczać przy zapraszaniu gości licząc osobę do kosztów przyjęcia. Mimo wszystko kosztu na osobę przy dwudziestu gościach nie należy spodziewać się niższego niż sto złotych. Nawet skromny obiad to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, co za tym idzie opłacając i salę i wyżywienie i drobne wydatki z komunią związane nie można liczyć na niższe ceny.

Koszt organizacji Pierwszej Komunii w restauracji przy założeniu 150 zł i 300 zł za talerzyk:

Dla 20 osób:

  • Przy cenie 150 zł za talerzyk: 20 osób × 150 zł/osoba = 3000 zł
  • Przy cenie 300 zł za talerzyk: 20 osób × 300 zł/osoba = 6000 zł

Dla 30 osób:

  • Przy cenie 150 zł za talerzyk: 30 osób × 150 zł/osoba = 4500 zł
  • Przy cenie 300 zł za talerzyk: 30 osób × 300 zł/osoba = 9000 zł

Ile kosztuje komunia na 50 osób?

Pięćdziesiąt osób to jeszcze nie duza komunia, chociaż nie każdego stać na taką imprezę. Cena komunii na 50 osób może być bardzo zróżnicowana i wynosić od 150 zł na osobę po kilkaset złotych. 

Średni koszt organizacji komuni dla 50 osób:

  • Przy cenie 150 zł za talerzyk: 50 osób × 150 zł/osoba = 7500 zł
  • Przy cenie 300 zł za talerzyk: 50 osób × 300 zł/osoba = 15000 zł

Leave a Reply