Skip to main content

Organizacja urodzin w lokalu nie musi kosztować fortuny, niemniej jednak trzeba liczyć się z kosztami wynajmu sali, cateringu, atrakcji dodatkowych. Jeśli planujemy przyjęcie na kilkanaście, czy kilkadziesiąt osób warto rozważyć organizację w lokalu. Rzadko kto ma warunki lokalowe do organizacji takiego bankietu w domu. 

Impreza urodzinowa w lokalu – z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Aby obliczyć koszt imprezy na 40 osób lub więcej, musisz uwzględnić różne czynniki, takie jak cena za „talerzyk” w wybranym lokalu, rodzaj menu, standard lokalu, ilość kelnerów, usługi dodatkowe i inne koszty związane z organizacją imprezy. Należy również brać pod uwagę dodatkowe wydatki, takie jak zamówienia cukiernicze, usługi fotograficzne, zatrudnienie DJ-a lub zespołu muzycznego, fotografa, ochronę oraz inne atrakcje.

Koszt przyjęcia zależny jest od ilości gości, lokalizacji, menu, zakresu obsługi, jak również terminu przyjęcia i samego lokalu. Najskromniejsze urodziny to koszt kilkudziesięciu złotych od osoby. Jeśli zależy nam na jak najtańszej organizacji można poszukać taniej sali do wynajęcia, którą samodzielnie możemy przystroić oraz zadbać o tani catering, możliwy we własnym zakresie. Im więcej gości tym trudniej organizować własne wyżywienie, a korzystniejsza cena przy zamówieniu cateringu nie na osobę ale na misę, półmisek, mik mięs, korto itd. 

Koszt wynajmu sali na imprezę urodzinową w 2024 roku waha się między 150 a 250 złotych za osobę. Jeśli przyjmiemy ceny odpowiednio 150 zł i 250 zł za osobę, koszty dla 20 i 30 osób będą wyglądały następująco:

Dla 20 osób:

  • Koszt przy cenie 150 zł/osoba: 20 osób × 150 zł/osoba = 3000 zł
  • Koszt przy cenie 250 zł/osoba: 20 osób × 250 zł/osoba = 5000 zł

Dla 30 osób:

  • Koszt przy cenie 150 zł/osoba: 30 osób × 150 zł/osoba = 4500 zł
  • Koszt przy cenie 250 zł/osoba: 30 osób × 250 zł/osoba = 7500 zł

Zmiana ceny za osobę wpływa na całkowity koszt imprezy, przy uwzględnieniu liczby uczestników.

Ile kosztuje impreza urodzinowa na 20 osób?

Organizacja imprezy urodzinowej w lokalu na dwadzieścia osób to duża odpowiedzialność. Rezerwacja powinna dokładnie określać zakres usług, menu, ilość osób, czas przyjęcia, godzinę jego rozpoczęcia oraz planowaną godzinę zakończenia. Przy 20 osobach możliwy jest catering oparty na karcie dań na osobę, jak również poprzez zamówienie porcji w sztukach, półmiskach, kilogramach bez podziału na ilość gości. 

Zastawa stołu to jednak nie wszystko, opłaty za usługi dodatkowe na imprezie urodzinowej to przede wszystkim alkohol, ale też wystrój, obsługa fotograficzna, prowadzący konferansjer, muzyczna, opieka nad dziećmi itp. Tym samym impreza urodzinowa może kosztować dwa tysiące złotych jak i dwadzieścia tysięcy złotych. Jeśli jest to rodzinny obiad z deserem można zamknąć się w kwotach podstawowych, jeżeli jednak ma być to osiemnastka dla młodzieży połączona z dyskoteką, fajerwerkami, balonami trzeba doliczyć koszty dodatkowe, które mogą nawet podwoić koszty bazujące na wynajmie sali i cateringu.

Przy udziale 20 osób, całkowity koszt przy obecnych cenach może wynosić od 3 tys. do 4tys. złotych w zależności od konkretnego miejsca, jego popularności, klimatu, szczególnych cech, dostępności.

Ile kosztuje impreza urodzinowa na 30 osób?

Większa ilość osób wbrew pozorom obniża koszty przyjęcia. Przede wszystkim koszt wynajmu lokalu na imprezę urodzinową jest stały, czy robimy imprezę na 20 osób czy na 30 osób. Ponadto urozmaicenie dań, przekąsek pozwala zaplanować tak menu, aby zaproponować gościom zestaw tańszych pozycji jak i droższych bez porcjowania na ilość gości. Wydatki na urodziny to również sala do wynajęcia Warszawa, której koszty mogą przewyższać koszty cateringu. W zależności czy wynajmujemy salę w świetlicy wiejskiej, remizie, czy też wyjątkowy lokal w modnej lokalizacji w stolicy, cena wynajmu będzie się różnić. Sala na 18 urodziny Warszawa to koszt minimalnie tysiąca złotych, a może sięgnąć i pięciu tysięcy. Tym sposobem koszt na osobę można zaplanować na dwieście złotych, jak również na pięćset złotych.

Leave a Reply