Skip to main content

Moda na styl loftowy sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czym się loft różni od przestrzeni  stylu industrialnej. Faktycznie różnica jest dość subtelna, bowiem styl loftowy to nic innego jak inspiracja przemysłem i chłodem klimatu fabrycznego. Wnętrza loftowe modne są nie tylko jako hotele, centra konferencyjne, ale również jako przestrzenie mieszkalne.

Styl loftowy na topie

Star budynki fabryk, zarówno hal produkcyjnych, magazynów i warsztatów są rewitalizowane, zyskując nowe życie i przeznaczenie. Często są nie do poznania po remoncie, mimo iż ich wnętrza nie są unowocześniane w tradycyjnym stylu a zachowane z czasów ich świetności. Lofty od kilka lat stały się trendy, popyt na nieruchomości w tym stylu jest znacznie wyższy niż podaż. W związku  z tym deweloperze zaczęli tworzyć zupełnie nowe obiekty w stylu loftowym. Co istotne lofty nie są tak chłodne w swój konstrukcji jak obiekty industrialne. Można w tym stylu znaleźć szereg barw i ich odcieni. Wnętrza loftowe komponują się z klasycznym wyposażeniem. To rozwiązanie dla osób, które pragną być na topie, a jednocześnie nie chcą rezygnować z klasyki. Połączenie surowych elementów rur, maszyn i urządzeń, fragmentów instalacji z tradycyjnym wyposażeniem wnętrza umożliwia uzyskać nietuzinkowy efekt.

Industrialne przestrzenie XXI wieku

Industrialny styl jest o wiele surowszy niżeli wnętrza loftowe. Dominuje w nim beton architektoniczny, chłodne barwy szarości, stal jako surowiec konstrukcyjny. W tym stylu nie chodzi o nawiązanie do dawnych instalacji, fabryk i miejsc pracy, wynalazków i dotyczy techniki ale do minimalistycznego chłodu. Industrialny styl nie musi nawiązywać do przeszłości, to również nowoczesne projekty w typie hali przemysłowej, będące zabudowaniami mieszkalnymi. Bez wątpienia to unikatowe obiekty przykuwające uwagę, najczęściej jednak są to obiekty komercyjne, rzadziej typowe budynki mieszkalne. Stalowe elementy nośne w połączeniu z surowymi ścianami tworzą wnętrza o otwartej przestrzeni.

Przestrzeń ta wyposażona jest w równie surowe i bardzo podstawowe meble,  elementy użytkowe, które w całości są wyjątkowo pozbawione emocji, ciepła, przytulności, wręcz przeciwnie sprawiają wrażenie zadziorności. Bez wątpienia zarówno styl industrialny jak i loftowy są oryginalne i nie dla każdego. Jeśli szukamy ciepła, poczucia domowej atmosfery to jest to zły wybór. Natomiast jeżeli bliżej nam do surowych wnętrz pozbawionych dekoracji, dodatków to lofty winny spełnić nasze oczekiwania.

Okazjonalny wynajem nietypowych przestrzeni

Ciekawą propozycją na rynku nieruchomości jest loft na imprezę warszawa, czyli wynajem przestrzeni w stylu loftowym do własnej aranżacji i zagospodarowania okazjonalnego. Dzięki minimalistycznemu wnętrzu loft nadaje się zarówno na imprezę typu urodziny, wesele, jak i firmowa impreza integracyjna, gala biznesowa, jak też przedsięwzięcia artystyczne np. koncerty, wernisaże itp. To bezsprzecznie nietypowe tło dla imprezy. Chcąc się wyróżnić, zostać dostrzeżonym warto zainwestować w loft na imprezę.

 

Leave a Reply