Skip to main content

Moda jest bez wątpienia zmienna, jednak jeśli chodzi o architekturę, styl urządzenia i wyposażenie wnętrza trendy zmieniają się  czasie znacznie wolniej i bardziej płynnie niżeli w przypadku muzyki, odzieży, czy kulinariów. Lofty zaczęły być modne już dekadę temu i wciąż są w modzie, aczkolwiek to specyficzny styl, który nie jest dedykowany dla mas, chociażby z powodu swej dostępności. Bezsprzecznie to oryginalna moda elitarna przemycana nie tyle do powierzchni mieszkalnych co do obiektów kulturalnych, powierzchni biurowych, wystawienniczych, handlowych.

Czym jest styl loftowy

Lofty to nic innego jak wnętrza poindustrialne, surowo odświeżone, odnowione z zachowaniem oryginalnych elementów, pozostałości po wcześniej prowadzonej działalności przemysłowej w danym miejscu. Poza halami produkcyjnymi, magazynowymi do loftów zaliczają się także obiekty socjalne i administracyjne dawnych fabryk i zakładów przemysłowych. Styl loftowy to poza faktycznymi przestrzeniami z zachowanymi fragmentami oryginalnej linii produkcyjnej itp. także obiekty stylizowane na loft. Wówczas w nowym obiekcie możemy uzyskać efekt loftu poprzez surowość widocznej na zewnątrz instalacji wentylacyjnej, wodnej, elektrycznej, montaż dekoracji  postindustrialnych, odpowiednią tapetę lub plakaty industrialne itd.

Dość charakterystycznym elementem stylu loftowego jest wysokość pomieszczenia, otwarta przestrzeń oraz duże przeszklenia. Minimalizm w dodatkach, tkaninach we wnętrzu, a także surowość użytych materiałów jak stal, cegła, drewno bez obróbki. Nie wszystkim takie wnętrza padają w gust, stąd też trend na loft dotyczy wyszukanych preferencji ekstrawaganckich klientów szukających oryginalności.

Lofty nie na co dzień

Przestrzenie typu loft są ciekawe, trakcyjne, jednak niewielu jest śmiałków, którzy chcą właśnie tak mieszkać na co dzień. To rewelacyjny sposób na spędzenie weekendu, urlopu w hotelu w stylu loftowym, to także dobre rozwiązanie gdy planujemy oryginalną galę, uroczystość i szukamy wyjątkowego lokum. Dzięki takiemu podejściu przestrzenie loftowe doskonale się sprawdzają i zaspokajają rozmaite potrzeby szerokiego grona odbiorców. Nietuzinkowa prezencja loftu przyciąga nietypowe przedsięwzięcia artystyczne jak koncerty, pokazy sztuki czy fotografów. Lofty świetnie się spisują jako tło sesji zdjęciowych profesjonalnych jak i amatorskich, okazjonalnych.

Wynajem loftu

Nie tylko restauracje, centra konferencyjne, hotele w przestrzeniach loftowych są na wynajem. Dostępne są także takie oferty jak loft na imprezę Warszawa, wystarczy w sieci poszukać interesującej lokalizacji a z pewnością znajdziemy niejedną ofertę. Surowość wnętrza loftu pozwala na osobistą aranżację dostosowaną do okazji, rodzaju imprezy. Ponadto dodać warto, iż ceny wynajmu nie są wysokie, co tym bardziej zachęca do organizacji np. osiemnastych urodzin w lofcie.

Z oferty wynajmu loftu mogą skorzystać zarówno firmy, agencje eventowe, jak też osoby prywatne. Wynajmując loft zyskujemy dostęp do pełnej infrastruktury jak zaplecze gastronomiczne, parking, oświetlenie itp.

 

Leave a Reply